Звернення до сумчан!

Сумы, Шевченко, Т.Г. Шевченко, Канев, Цветок города Сумы, кобзарь, кобзар, разом, перлини, рідного, краю, Суми, Канів, Квітка міста Суми

СТВОРИМО

ШЕВЧЕНКІВСЬКУ КВІТКУ МІСТА СУМИ

В КАНЕВІ!!!

Віримо у те, що спільними зусиллями сумчан і міської влади ми встановимо такий самий пам’ятний знак на Алеї міст України у Шевченківському Каневі.

Звертаємося до громад міст Сумщини, в яких свого часу був Т. Шевченко: пропонуємо долучитися до створення Шевченківської алеї у Сумах, щоб у сквері імені Тараса Шевченка нашого міста з’явилися Квітки міст Лебедина, Ромен, Конотопа, Кролевця і Глухова.

 

______________________________________________________________

Шановні сумчани, дякуємо Вам за підтримку!

"Квітка міста Суми" встановлена біля пам'ятника Т. Шевченку.

Пам’ятний знак «Квітка міста Суми» - це подарунок нашому місту!

 


суми шевченко внески_ from Yuriy Gladenko

Запрошуємо вас приєднатися до краєзнавчо-культурологічної програми «Алея міст України – Шевченківському Каневу», присвяченої 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка.

388 грн. були ПЕРШИМ БЛАГОДІЙНИМ ВНЕСКОМ на створення "Квітки м.Суми" (кошти зібрані 4.06.13р. під час проведення просвітницько-презентаційної акції «Разом відкриваємо перлини рідного краю» з нагоди перебування Т.Г.Шевченка у червні 1859 року в Сумах)

З питань участі у програмі звертатися до Координатора краєзнавчо-освітніх програм П’ятаченка Юрія Васильовича

Тел. 099 046 24 99
e-mail:orientkp@online. ua

 

4 червня у приміщенні Муніципальної галереї пройшла просвітницько-презентаційна акція "Разом відкриваємо перлини рідного краю" з нагоди перебування Тараса Шевченка у червні 1859 року в Сумах.

Про сумську сторінку в житті Т.Шевченка розповіла Алла Ярова, кандидат філологічних наук, депутат міської ради. Лейтмотив її виступу: Тарас Шевченко - це успішна, реалізована, творча й об"єднуюча для усіх українців як політичної нації особистість.

Учасники зустрічі більше дізналися про історію Сумської пошти і перебування на міській поштовій станції Т.Шевченка і Д.Хрущова ( історик і краєзнавець Антон Дубодєлов).

Про участь у Всеукраїнській екологічній акції міських учителів української мови і літератури "Живий пам"ятник природи - Тарасові Шевченку" розповіла методист ІМЦ Управління освіти міста Суми Вікторія Закорко.

Про сумське і полтавське побратимство натхненно говорив Віталій Шейко, голова правління ЦСГР "Рідний край", і зокрема про майбутню висадку гайків побратимів у місцях, де сходяться землі Харківської, Полтавської і Сумської та Чернігівської, Полтавської і Сумської областей.

Сумські бібліотекарі із книгозбірні, що носить ім"я Т.Г.Шевченка, сумлінно і спрямовано втілюють програму популяризації творчості Кобзаря . Зараз триває мистецький конкурс "Кобзар" моєї родини". Співробітники бібліотеки прийшли на акцію із власними "Кобзарями"Т.Шевченка. Так Олена Мартюшова, заст. директора бібліотеки, тримала в руках "Кобзар"Шевченка, подарований їй батьком у 1961 році. З нього О.Мартюшова прочитала Шевченків вірш " І знов мені не принесла нічого пошта з України.

"Про шевченкознавців із Сум детальніше гості заходу дізналися із повідомлення Тетяни Грищенко, провідного методиста СОУНБ ім Н.Крупської. Вона висловила сподівання, що до 200-річчя Т.Шевченка буде опублікований машинопис старійшини сумського краєзнавства П.І.Нікитенка. А також пройде культурологічна акція " Читаючи книгу Павла Зайцева " Життя Тараса Шевченка".

У блискучому виконанні вчителя і митця-декламатора Іллі Локшина прозвучала композиція за поемою Т.Шевченка " І мертвим, і живим."

Під час акції учасники висловили пропозицію щодо встановлення меморіальної дошки на фасаді будинку Сумської поштово-телеграфної станції на вул Воскресенській,13/7 "Тарас Шевченко на Сумській поштовій станції у червні 1859 року".

Учасники акції підтримали звернення модераторів заходу щодо старту сумської народної ініціативи " Одна гривня - на КВІТКУ МІСТА СУМИ". Цей пам"ятний знак буде встановлений у Каневі до 200-річчя Т.Шевченка на Алеї міст України. Учасники акції зібрали у своєму колі 388 гривень, які стали першим внеском від сумської спільноти у спеціальний благодійний фонд " Квітка міста Суми".

Ініціатори акції сердечно вдячні сумчанам, які прийшли , щоб згадати призабуту сторінку в історії нашого міста і об"єднатися довкола високого слова Тараса Шевченка. Це і сумські освітяни, науковці, музейники, журналісти, краєзнавці, фотохудожники, музики.