Суми

Сумська область межує з Харківською, Полтавською та Чернігівською областями України, а також з Бєлгородською, Курською, Брянською областями Російської Федерації.

Адміністративний центр місто СУМИ 
Адреса Сумської міської ради: 
Адреса поштова: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40000 Україна 
Код 0542 телефон: 700 560, факс 700 560.
Web-сайт: http://smr.gov.ua/uk/

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МІСТО
Дата утворення: 1655 рік 
Площа: 8,785 тис. га
Відстані: від м. Києва до м. Суми  
залізницею 350 км 
автошляхом 366 км

КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Історія міста — гордість сумчан. Суми засновані в середині XVII століття в період визвольної війни українського народу на чолі з Богданом Хмельницьким проти польсько-шляхетського панування 1648-1654 рр.

Казкове місто Суми / А. Коршунова, С.В. Качуровська. — Суми : ТРИТОРІЯ, 2016. — 72 с.: іл. Текст укр. мова.
ISBN 978-966-97628-0-1

 Територія, на якій виникло місто, входила в ту частину південно-західних російських прикордонних земель, що до середини XVII століття не мала постійних мешканців, називалася Диким полем і була місцем кочування татарських орд. Московський уряд був задоволений, що степ, який так довго не піддавався його владі в боротьбі з кочівниками, знайшов, нарешті, собі добровільних поселенців і надав переселенцям пільги і полегшення від різних повинностей і податей. Поселення стали називати тут не селами, а слободами. Слобода  — похідне від свобода, місце, де вільно живеться. Край же в цілому став називатися Слобідська Україна. Навесні 1655 року сто сімей переселенців з містечка Ставище Білоцерківського полку отримали 25 червня дозвіл руського уряду на поселення тут і заснували Суми. Місто отримало свою назву від річки Сумки, в усті якої воно було засновано.У 1660 році у Сумах налічувалось за переписом 2740 жителів. На початку вісімдесятого року Суми перетворились у значний торгівельний центр, який займав значне місце в укріпленні економічних зв’язків між Україною і Росією. Бурхливо розвивалась ярмаркова торгівля, яка розпочалась у сімнадцятому столітті. За розмахом оптової торгівлі і торгівлі іноземними товарами Сумські ярмарки займали перше місце на Слобідській Україні.

ГЕОГРАФІЧНІ ДАНІ. ПРИРОДНІ РЕСУРСИ.

Місто Суми розташоване на північному сході України в межах лісостепової зони на берегах тихоплинної ріки Псел та її притоків Сумки і Стрілки. Висота над рівнем моря 137 метрів. Це одна із найбільш континентальних частин України.Особливостями ландшафту міста є річки, водоймища та зелені зони, які створюють у місті особливий мікроклімат та затишок. Мальовничі пейзажі природного середовища приваблюють мешканців міста і використовуються як місця відпочинку.Справжніми зеленими “легенями” міста є ботанічний сад Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка (площею 4,76 га), парки-пам’ятники садово-паркового мистецтва “Сумський” (площею 5,0 га). Веретенівський (площею 17 га), Басівський (площа 25,7  га). Парки міста виконують свої функції заповідних об’єктів, просвітницьку, виховну роль. 

(ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ПАСПОРТ міста Суми)