"Загадкова та прекрасна Сумщина" краєзнавча родинна гра

"Загадкова та прекрасна Сумщина" закарбовує та допомагає дітям та молоді більше дізнатися про видатних особистостей, краєзнавчі об’єкти Сумщини, ідентифікувати себе як складову єдиної громади Сумської області й України. З ТРИТОРІЯ "Разом відкриваємо перлини рідного краю!"

 

Інтерактивний формат національно-патріотичного виховання дітей та молоді

УВАГА!!!

Інформаційне видання «Загадкова та прекрасна Сумщина» з дидактичним інтерактивним ігровим матеріалом можливо придбати шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок в ТОВ «Триторія» за кодом економічної класифікації видатків бюджету 2210 і ціною 150 грн. та отримати за адресою: м. Суми. м-н Незалежності, 3 офіс 420 (електронна адреса і телефон для довідок trytoria.ltd@gmail.com, 0996882624), а також за готівку у ФОП Павленко О.Г. за тією ж самою адресою та ціною. 

Код 2210 „Предмети, матеріали, обладнання та інвентар” передбачається, відповідно до наказу Міністерства фінансів України № 333 від 12.03.2012 «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» ( 3) придбання або передплата періодичних, довідкових, інформаційних видань, в тому числі електронних, придбання та виготовлення підручників та книг.), придбання інформаційних видань, до якого і належить видання «Загадкова та прекрасна Сумщина».
"Загадкова та прекрасна Сумщина" краєзнавча родинна гра mt.co.ua/gra from Центр развития территории и социального маркетинга "ТРИТОРИЯ"

Завдяки результатам педагогічних досліджень достеменно встановлено, що 40 % від загального обсягу виховних впливів на особистість дитини здійснює освітнє середовище, в якому вона перебуває.
Розроблена гра рекомендована до використання вченою радою КЗ СОІППО, протокол № 7 від 26.01.2016 р.  
Рецензенти:
  • Дегтярьов С.І., доктор істор.н., доцент СумДУ,
  • Панченко С.М., канд.психол.н., доцент, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи КЗ СОІППО

краєзнавча родинна гра "Загадкова та прекрасна Сумщина". ТРИТОРІЯ

Контексти гри «Загадкова та прекрасна Сумщина»:

- дидактичний: пізнаємо, передаємо знання про "перлини Сумщини" (історичні, архітектурні, духовні, мистецькі, природні);

- етно-ментальний: ідентифікуємо себе і родину як складову єдиної громади Сумської області й України;

- психолого-етичний: формуємо цінностні критерії для збереження і популяризації краси культурно-мистецького надбання Сумщини, яке формувалося протягом багатьох століть;

- комунікаційний: потреба у змістовному спілкуванню між старшим і молодшим поколінням, родичами, сусідами, земляками, які є складовою місцевої громади.

В змісті гри представлені об’єкти і персоналії з усіх районів Сумської області.


ЗОБРАЖЕННЯ 120 об’єктів Сумщини - виразні знакові архітектурні, духовні, мистецькі, природничо-заповідні об’єкти Сумської області, які ілюструють соборність і цілісність України, нашу єдність у різноманітті. 

  • 20 ігрових полів
  •  120 карток із запитаннями
  • картки переможця
  • довідник з правилами гри і поясненнями до 120 запитань

ЗАКАРБОВУЄ та допомагає дітям та молоді більше дізнатися про видатних особистостей, краєзнавчі об’єкти Сумщини, ідентифікувати себе як складову єдиної громади Сумської області й України.

ЗАБЕЗПЕЧУЄ СПІЛКУВАННЯ У КОМАНДІ, в добу панування цифрових технологій, дає можливість не лише відчути живі емоції спілкування, але й у доступній формі отримати чимало нової інформації та розвивати навички командної взаємодії. 

Гра «Загадкова та прекрасна Сумщина» завдяки вдалому добору краєзнавчих об’єктів Сумської області та видатних людей Сумщини стає дієвим засобом патріотичного виховання, спрямована на формування потреби в знаннях про свій рідний край, активного інтересу до того, що може стати їх новим джерелом, удосконалення пізнавальних умінь і навичок, що відповідає педагогічній меті дидактичних ігор.


Джерельну базу для створення краєзнавчої родинної гри склали історичні, архітектурні, духовні, мистецькі, природні, економічні об’єкти Сумської області, які є національним надбанням українського народу.

 

Сумщина пишається своїми земляками: державними діячами, військовими, митцями, вченими, науковцями, спортсменами. Вони уособлюють "перлини нашого краю", і про них ми "говоримо" зображеннями, запитаннями і коментарями в нашій грі.


ЦРТСМ «ТРИТОРІЯ» підтримує продовження інтерактивного формату національно-патріотичного виховання дітей та молоді через поширення родинної гри “Загадкова та прекрасна Сумщина” у рамках виконання Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки та програми "Разом відкриваємо перлини рідного краю!"

Історія:

Соціальна дія «Сумщина: загадкова та невідома»: краєзнавчий марафон», яка реалізована СММГО «Фундація регіональних ініціатив» в рамках програми «Active Citizens» за підтримки Британської Ради разом з партнером проекту "ЦРТСМ "Триторія» стала сходинкою до появи родинної гри "Загадкова та невідома Сумщина". 20 листопада 2015 року у Сумах вперше пройшла її презентація

Керівником проекту виступила Наталія ЛЕБЕДЬ.

Автор запитань та відповідей - координатор краєзнавчо-освітніх програм ГО "ЦРТСМ "Триторія", старший викладач кафедри педагогіки та інноваційних технологій Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій П’ЯТАЧЕНКО.

Консультант - доктор історичних наук, доцент СумДУ Сергій ДЕГТЯРЬОВ.