Загаткові та прекрасні Суми

«Освітньо-краєзнавча гра – Загадкові та прекрасні Суми»:
сучасний інструмент позашкільної та неформальної освіти

    Гра розроблена громадською організацією «Центр розвитку території та соціального маркетингу «Триторія» в рамках реалізації проекту «Освітньо-краєзнавча гра — Загадкові та прекрасні Суми»: сучасний інструмент позашкільної та неформальної освіти», згідно з рішенням Сумської міської ради від 24 грудня 2015 року № 149-МР «Про програму «Молодь міста Суми на 2016-2018 роки» (зі змінами) на підставі рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від «17» лютого 2017 р. № 38 «Про впровадження результатів міського конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю, для реалізації яких надається фінансова підтримка з міського бюджету на 2017 рік», за фінансової підтримки для її виконання (реалізації) у відповідності до плану.

 Мета проекту – сприяти вирішенню проблеми відсутності ефективної комунікації всередині невеликих громад, сприяти отриманню краєзнавчих знань та вихованню національно-патріотичних почуттів жителями міста Суми та Сумської області шляхом залучення аудиторії до освітньо-краєзнавчої гри «Загадкові та прекрасні Суми».

 Поставленні завдання:

- створити редакційну групу й підготувати необхідні інформаційні та візуальні матеріали, а також відповідну проектну документацію;

- залучити до створення гри музейників, бібліотекарів, митців, колекціонерів, фотомайстрів м. Суми;

- виготовити для друку відповідний макет;

- виготовити 50 примірників презентаційних комплектів освітньо-краєзнавчої гри «Загадкові та прекрасні Суми»;

- підготувати матеріали освітньо-краєзнавчої гри «Загадкові та прекрасні Суми» для методичної експертизи й отримання дозволу для використання у виховній роботі;

- розширювати й поглиблювати знання про історичне минуле та сучасність нашого міста; розвивати пізнавальні здібності, увагу, пам’ять учнівської молоді; виховувати повагу до минулого рідного краю та почуття патріотизму шляхом залучення аудиторії до освітньо-краєзнавчої гри «Загадкові та прекрасні Суми» у ході проекту було досягнуто:

У ході реалізації проекту проблем не виникало.

 

Головні результати: Гра була створена. Отримала широку популярність серед дітей середнього та старшого шкільного віку, студентів та дорослих людей різних сфер зайнятості.

У листопаді і грудні 2017 року авторським колективом разом з партнерами було проведено 4 тестові гри з учнівською молоддю, вчителями та дорослими.

А також ігри у навчальних, оздоровчих закладах та бібліотеках.

1. ОКЗ Сумська універсальна наукова бібліотека
2. Державний позашкільний оздоровчий заклад санаторного типу «Ровесник»
3. КУ СШ І-ІІІ ст. № 7 ім. М.Савченка м. Суми
4. КУ ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 ім. Д.Турбіна м. Суми
5. Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
6. КУ ЗОШ І-ІІІ ст. с. Стецьківка Сумського р-ну. 
7. КЗ СОР «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей»

Загалом зіграли 24 команди (240 учасників).

Гра 26.12.2017 р. затвердженна вченою радою Сумським обласним інститут післядипломної педагогічної освіти. 

На січень 2018 р. готується презентація гри серед керівників музеїв і закладів освіти міста Суми та Сумського району.

Ранковий ефір На часі: ранок (УА Суми http://tv.sumy.ua/)
https://www.facebook.com/nachasiranok/videos/371863406607199/
https://www.facebook.com/olga.illja/posts/1891170604544905
https://www.facebook.com/tkachovs/posts/154088542012036
https://www.facebook.com/orientkp/posts/912282608937872

Висновки:

Після проведення кількох сеансів ігор редакційна колегія зробила висновок, що очікуваних результатів досягнуто.

Підготовлено матеріали освітньо-краєзнавчої гри «Загадкові та прекрасні Суми» для методичної експертизи для отримання дозволу для використання гри у виховній роботі.

У Сумах з’явився унікальний інформаційний освітньо-краєзнавчий продукт, який розширює можливості дітей в опануванні знань, учителів – в організації краєзнавчої роботи, родин – налагодженні ефективного виховання і спілкування.

Проект сприяє підвищенню знань сумчан про найвизначніші, найвідоміші природні, архітектурні, мистецькі пам’ятки нашого міста та його видатних особистостей. І це сприяє формуванню національної самоідентифікації та громадянської позиції наших сучасників – громадян України.

Кожне зі 120-ти запитань у грі, що має 120 відповідних зображень, допомагає більше дізнатися про видатних людей та краєзнавчі об'єкти міста, розвинути мовленнєві навички, інтелект, увагу, логічне мислення, здорове сприйняття і фотографічну пам'ять у дітей. Учить порівнювати, аналізувати, класифікувати, узагальнювати словесну інформацію з візуальним зображенням об'єктів, розвиває навички роботи у команді, формують гармонійно розвинену особистість.

В одному сеансі гри бере участь від 2 до 20 чоловік (з урахуванням 20 ігрових карток на одну гру). Тобто, загальна кількість осіб, що дізнаються про освітньо-краєзнавчу гру «Загадкові та прекрасні Суми» становитиме понад 1000 чоловік. Проте, якщо брати до уваги, що максимальна кількість осіб, яка може бути охоплена за один сеанс гри не менше 20 чоловік, й те що гра може використовуватися протягом 5-ти років (термін придатності необмежений), то навести кількісні показники аудиторії доволі складно.

Сумська область і місто отримали патріотично налаштованих громадян, які можуть залучатися до суспільно-корисних справ та вести активну громадську діяльність.

Подальше поширення краєзнавчого матеріалу та досвіду проекту дасть можливість постійно розширювати коло цільової групи.

Після отримання методичної експертизи, підготувати технічну характеристику гри для тендерної закупівлі за бюджетні кошти.

Виготовити тираж гри та розповсюдити за кількістю та адресами установ з урахуванням 2-3 гри на одну установу: у педагогічних колективах міста, бібліотеках та позашкільних закладах.