ТРИТОРІЯ прийняла участь в Аграрному форумі

аграрний форум, спроможна громада, громадське самоврядування, децентралізація, кластерна політика, концепція створення кластерів, аграрний кластер. Точки зростання. Триторія

Фахівці Центру розвитку території та соціального маркетингу "Триторія" були запрошені та прийняли участь в Аграрному форумі в м. Суми. Від відбувся в приміщенні Будинку культури "Хімік" 05 липня 2016 р. в м. Суми.
Головна мета Форуму - об’єднати людей для відстоювання разом інтересів аграрних господарств, розвитку освіти, медицини та інших сфер. І "щоб адміністративно-територіальна реформа працювала на людей, а не проти них, як це відбувається нині", —як зазначив голова Аграрної партії України Віталій СКОЦИК під час прес-конференції.
На сьогодні аграрний сектор є одним із доходних. Він дає найбільше валютних надходжень в країні та стримує курс американського долара. За прогнозом в  2016 року, українська сільськогосподарська галузь - це понад 40% ВВП держави. І це в той час коли замість підтримки, вимиваються кошти у аграріїв.
В Україні відсутня дієва стратегія розвитку та стимулювання агровиробників, не розроблена кластерна політика. Державна підтримка могла би створити умови для формування сильних господарств на територіях з природними та кадровими перевагами, забезпечити конкурентними перевагами й інноваційними можливостями з впровадженням сучасного маркетингу та менеджменту. Україна повинна навчитись використовувати власний науковий потенціал, мотивованих людей та можливості територій. І тільки тоді громади стають спроможними!
Голова Триторії Гладенко Юрій виступив із презентацією за темою "Формування спроможних територіальних громад"
За темою доповіді:
Засади формування висококонкурентного аграрного сектору України в умовах кластеризації національної економіки з подальшим формуванням та розвитком спроможних територіальних громад:
  • визначення у нормах Господарського кодексу України (Розділ VIII. Підприємництво) правового режиму поняття «кластер»; 
  • перегляд та прийняття Концепції створення кластерів в Україні;
  • перегляд та прийняття Концепції загальнодержавної цільової програми розвитку промисловості України до 2020 р.;
  • розробка кластерної політики України;
  • створення робочої групи для виявлення та формування "точок зростання" для територій, які планують об’єднуватись, що стає "стержнем" навколо якого формуються реальні кроки до розвитку підприємництва, збільшення робочих міст та реальна можливість покращення демографічної складової.
  • збереження історико-культурної спадщини територій у  новостворюваних громадах, формування місцевих патріотично зорієнтованих громад на засадах пасіонарності.
Центр розвитку території та соціального маркетингу "Триторія" відкритий для співпраці та пропонує свою участь у формуванні спроможних громад Сумщини.